Entries: 53      Races Sailed: 1

Series Place Sail No Boat Type of Boat Skipper Club Pursuit Start Series Points Race 1
1 SA1946 Marie Galante Anea Paul Van Tellingen FBYC 11:00 1 1
2 SA10 Water Music Muira Andrew Mackenzie FBYC 10:44 2 2
3 SA1510 Fiesta Flamenca William leisegang DYC 10:17 3 3
4 SA4387 Bad Habit / AE Electrical MG 30M Arbie Erasmus / Rodney Tanner GBYC 11:42 4 4
5 USA43434 Spilhaus Swede 55 Ted Kuttel RCYC 11:44 5 5
6 F9 Jabulani Flamenca Geoff Olive FBYC 10:17 6 6
7 SA219 Snowgoose Muira Tony Bullock FBYC 10:44 7 7
8 SA4436 Patashmic Fareast 26 Michael Wessels FBYC 11:15 8 8
9 7 Felix The Cat Pacer Anthony Wentworth FBYC 11:36 9 9
10 SA3601 Daydream Sadler 32 Matthew Grey FBYC 10:29 10 10
11 SA909 Apple Pie Muira Peter Reece FBYC 10:49 11 11
12 SA797 Iechyd Da Muira Stefan Hundt RCYC 10:44 12 12
13 SA103 Patches Muira Peter Isted / Richard Sissons FBYC 10:49 13 13
14 SA1273 Bonnie Lass Sadler 26 Pieter Struik FBYC 10:17 14 14
15 SA1888 Nitro Corby 49 Mike Hayton RCYC 12:36 15 15
16 SA3636 Mystic Lady Moody 376 Mike Armstrong FBYC 10:37 16 16
17 SA858 Rockstar Far 38 Mod Janneman Fourie GBYC 11:37 17 17
18 F25 Scottishe Flamenca Richard & Sharon Crowther FBYC 10:17 18 18
19 SA4372 Vulcan GP42 Hylton Hale / Johnny Cullum RCYC 12:28 19 19
20 SA1921 JML Rotary Scout Tosca 36 Mod Evan Smuts RCYC 11:02 20 20
21 USA12 Skye Swede 55 Eugene Blank RCYC 11:41 21 21
22 SA67 Hayvan Buccaneer Hayden Taylor FBYC 10:00 22 22
23 F10 Stiletto Flamenca Adrian Giljam FBYC 10:17 23 23
24 SA4339 Silky RP37 Joe Van Der Westhuizen FBYC 12:06 24 24
25 SA3561 Canace Elan 434 Kevin Ward FBYC 11:36 25 25
26 10 Lapwing L34 Jennifer Burger / Allan Keen RCYC 11:16 54 54
26 14 Nuthr Witch L34 David Garrard RCYC 11:16 54 54
26 F19 Number 19 Flamenca R Windebank / A Stockdale FBYC 10:17 54 54
26 F71 Illusion Flamenca Paul Dennet FBYC 10:17 54 54
26 GBR5733 Hollard Jacana J133 David Munroe / Patrick Holloway RCYC 11:58 54 54
26 GER40126 Morning Glory Farr 40 Bjorn Geiger RCYC 12:11 54 54
26 SA063 Galactic Blue Tango 2 L26 Ken Balman GBYC 10:59 54 54
26 SA89 Southern Floe Centurion Shane Ramsden DYC 10:33 54 54
26 SA214 Talisman Muira Leonie Nel SBYC 10:52 54 54
26 SA394 Pure Magic Magic Bus Peter Hansen FBYC 10:36 54 54
26 SA552 Jasper Muira Gary Moss FBYC 10:44 54 54
26 SA893 Chen Muira Russell Vollmer RCYC 10:52 54 54
26 SA898 Me2Me Far 38 Derel Shuttleworth RCYC 11:38 54 54
26 SA927 Thalassa Sadler 26 Martin Skeen FBYC 10:07 54 54
26 SA979 Libre Endurance 37 Ken Newton GBYC 10:25 54 54
26 SA1027 Zenith Thunderchild Lavranos 52 Rhet Goldswain RCYC 12:15 54 54
26 SA1321 Cash Flow Sadler 26 Jimmy Douglas FBYC 10:07 54 54
26 SA1335 Far Med Muira Victor Medina RCYC 10:49 54 54
26 SA1475 Rum Lavranos 36 Keith Wetmore GBYC 10:54 54 54
26 SA1895 Inca Muira Martin Mills FBYC 10:44 54 54
26 SA2996 Reaction RCOD Stuwart Walker HBYC 10:54 54 54
26 SA3737 Windpower Landmark 43 Phill Gutshe / Rick Nankin RCYC 12:10 54 54
26 SA4352 Savage Velemar 38 Jeremy Leighton FBYC 10:57 54 54
26 SA4353 108/Stella Fast 42 Janet Cotten / Andrew Edwards RCYC 11:54 54 54
26 SA4396 Privateer Class 40 Francois Kuttel RCYC 12:25 54 54
26 SA4401 Spirit Of Charlotte Stadt 34 Marius Saunders GBYC 10:49 54 54
26 SA4425 First 40 Beneteau First 40 David Arnott RCYC 11:48 54 54
26 SA6130 Extra-Link / Yolo Sunfast 3200 Dale Kushner RCYC 11:31 54 54

Wed 14 Oct 15 18:43

Sail100 Sailing Results Software Program